Ačko v posledním kole základní části zvítězilo nad Svítkovem

Důležité vítězství pro účast v play off

Lokomotiva Č. Třebová : Svítkov Stars Pardubice 3 : 1 (1:1,2:0,0:0)

Zápas sliboval drama, protože Svítkov se vítězstvím mohl bodově dotáhnout na Českou Třebovou a Česká Třebová si vítězstvím mohla zajistit pevné místo v play-off.

Od úvodního vhazování bylo patrné, že se domácí budou tlačit do útočení a že budou chtít rychle skórovat. A to se také povedlo v čase 1:09 vybojoval Tomeš u mantinelu balonek v útočném pásmu, přihrál Hudcovi a ten našel před brankou úplně volného Kvasničku, který se v jasné pozici nemýlil – 1:0. I v dalším průběhu měla jasně na vrch Česká Třebová. Jenže další šance domácí nedokázali využít. Hosté ze Svítkova vytušili, že když budou aktivnější, tak mají šanci na úspěch. Tlak hostí narůstal a vyvrcholil v čase 12:33, kdy se podařilo Veleckému vyrovnat – 1:1. Tak skončila i první třetina.

Do druhé třetiny domácí vstoupili přesilovou hrou, kterou si přinesli ze závěru první části. Po minutě se rozehrála akce po ose Štěpán Švec, Kvasnička a zakončující Válek 2:1. To byl pro hosty další impulz ke zvýšení otáček. Hrál se rychlý otevřený hokejbal s řadou šancí na obou stranách, ovšem oba brankáři se překonávali a na stavu 2:1 se nic neměnilo. Těsně před koncem druhé části posunul brankář hostí Mroviec úmyslně svoji branku a dal tak šanci domácím k další přesilové hře. Třebováci potřebovali na využití této šance pouze deset vteřin. Balonek rychle putoval po ose Kvasnička, Š. Švec a přesně zakončující Hudec – 3:1. Tuhle ránu nevydržel brankář hostí Mroviec a nechal se vystřídat. Tak skončila druhá třetina.

Ve třetí části se hosté snažili s utkáním ještě něco udělat, ale Ehrenberger v brance domácích byl radikálně proti. Svými akrobatickými zákroky stále držel dvoubrankové vedení domácích. Tři minuty před koncem utkání si Svítkov vzal oddychový čas a rozhodnul se odvolat brankáře. Ani tahle dlouhá přesilovka nepřinesla hostím úspěch a tak se v posledním utkání základní části mohli radovat hráči z České Třebové.

Kamil Švec

Góly: 1:09 Kvasnička, 16:02 Válek, 27:25 Hudec – 12:33 Velecký

Střely 27:25

Vyloučení 5:5, využití 2:0

Rozhodčí: Vrba, Velčovský

Domácí: Ehrenberger – Dobrovský, Tlapák, Mrštný, Švec Š., Tomeš, Švec M., Kvasnička, Válek, Furik, Hudec,Hynek,Pitterle, Rybka, Voleský

Hosté: Mroviec, Matrka – Pithard, Šováň, Svatuška, Cinko, Hlavsa, Nekola, Cinko, Doležal, Král, Čejgl, Večerník, Černický,Filip, Kopecký, Krištof, Velecký, Mitek