Rozloučení se sezónou: 2x 3+1 v Poličce

David Snítilý

Na Poličský pohár mladších žáků, který se konal 19. června, se nám podařilo poskládat dvě družstva. Rozpis turnaje nám určil, že jak holky, tak kluci začínali ve stejný čas a tak jsem na střídačku holek poslal koučovat staršího žáka Davida a sám jsem dirigoval kluky proti černému týmů domácích.

Protože jsem předpokládal, že Polička bude nejtěžší soupeř dne a Mírovi to v bráně o týden dřív moc nešlo, vsadil jsem tentokrát na Lukyho. Předpoklad se naplnil beze zbytku, sázka na gólmana nikoli. Polička využila výškové převahy a nastoupila na nás s tvrdou, fyzickou hrou a ani Luky se nevyvaroval chyb. Neprohráli jsme ovšem kvůli chybám gólmana, spíše jsme se nedokázali vypořádat s agresivitou soupeře. Majkyho zranili třikrát, Dana jednou a kluky dohrávali u mantinelu i poté, co odehráli míč. Tresty, které pak následovali od rozhodčího, navíc ještě provázeli teatrálními gesty a pláčem. Trenér domácích se mi sice za své svěřence omlouval, ale konečný výsledek 2 : 7 hovořil jasně ve prospěch soupeře. Kluky musím pochválit, že se nesnížili k oplácení a celý zápas hráli čistě. Čestnou trefu v prvním poločase zaznamenal Štěpa po přihrávce od Majkyho a Majky v druhém poločase proměnil jedno ze tří trestných střílení (v druhém případě si rovněž gólmana položil, ale trefil pouze tyč). Dan na svůj nájezd ani nenastoupil, protože dostal sekeru přes zápěstí. Mnou určený exekutor Ondra se ho zřekl ve prospěch Majkyho, který tentokrát zakončoval do bekhendu a rozvlnil síť, ale bohužel z vnější strany.

Holky na protější půlce hřiště si vedly o něco málo lépe a prohrály 2 : 6, když za nás snižovala Terka K. a druhý gól přidala po přihrávce Terky Z. nejmladší členka Lokomotivy, Melinda.

Kluci ihned nastoupili do zápasu číslo dvě proti Jihlavě.  Luky přepustil své místo v bráně Mírovi a zamířil do obrany druhé lajny k Majkymu a Štěpovi. V první lajně stanul Ondra s Danem, u kterých se na křídle střídali dva nováčci, Adam a Štěpán K. Ti zpočátku měli trochu problém s pohybem na hřišti a s tím koho mají hlídat, ale postupně se otrkali. První lajna starších a zkušených tím byla lehce znevýhodněna, ovšem kluci se s tím popasovali se ctí. Příležitost skórovat měl Dan při trestném střílení, leč neuspěl, ale pak už branky padaly jak na běžícím páse. Majky si připsal 4 (+2 asistence), Štěpa 2 (+4 asistence) po jedné přidali Ondra, Dan a Luky. Soupeř skóroval jen jednou, takže nálada v družstvu po prvotním výprasku byla opět plná bojovnosti a odhodlání.  

Holky proti červenému družstvu Poličky, taky nastoupily se spoustou odhodlání, ale soupeře převyšovaly spíše výškově. Anet na úvod jeden nájezd vychytala, při druhém inkasovala a po prvním poločase 0 : 2 následoval výsledkově vyrovnaný druhý 2 : 2. Autorkami gólů byla Terka Z. a její kamarádka Eliška, které nahrávala Špageta. U Elišky je s podivem, že ač drží hokejku jak koště, má neuvěřitelný čuch na góly. Třetí gól mohla ještě přidat Melissa z trestného střílení, leč gólman soupeře byl proti. Čtyři góly ve dvou zápasech i tak znamenaly výrazné zlepšení proti prvnímu turnaji v dubnu.

Třetí zápas s Buldogs Brno byl dokonalou exhibicí naší skvadry, kdy na dva góly soupeře připadlo dvanáct našich. A hlavně, krom tradičních kanonýrů (hattrick Majkyho a Štěpy a vzájemné asistence) se premiérově mezi střelce zapsal Adam, kterému nahrával Ondra. Šlo o neskutečnou haluz, ale na to se historie neptá. Adamovo sebevědomí v tu chvíli vystřelilo do závratných výšin a na každé střídání se neskutečně těšil. Dvakrát se prosadil Dan i Ondra (druhý gól z trestného střílení) a jeden gól přidal Luky taktéž z nájezdu.

Se stejným soupeřem si vzápětí střetla i děvčata. A zase to byla střelecká exhibice. Na naší straně výsledkové tabule svítilo na konci zápasu deset vstřelených gólů. Šlo bohužel o chybu. Zatímco já tři hodiny neslezl z hřiště a potil v pekelné výhni střídačky, holky v chládku šatny vymyslely novou sestavu a tak jsem je nechal hrát podle jejich not. Po čtyřech inkasovaných gólech během třech minut samy uznaly, že kýžený efekt se nedostavil a tak jsme se vrátili k původnímu rozložení sil. Gól se nám však střelit nepodařilo, ač Špageta měla dva nájezdy.

Střeleckou formu kluci ukázali i v posledním zápase, kde Sršně ze Svitav hladce rozstříleli 8:2. Dva góly vsítil Ondra, kterému v prvním případě asistoval druhý nováček Štěpa K. a další hattrick přidal Majky. Svůj první hattrick ten den vyčaroval i Luky a zvlášť jeho prostřední gól byl spektakulární. U naší branky si od Míry převzal míček a nahodil ho na bránu soupeře, kam nabíhala motorová myš Majky. Míček jen líznul spodní stranu břevna a zaplul za záda překvapeného gólmana. Brankář Míra si tím pádem připsal první asistenci v kariéře.  Svůj účet mohl Luky v závěru ještě rozšířit, ale v trestném střílení neuspěl.  

V posledním zápase dívek proti Jihlavě na gól soupeře odpověděly trojnásobnou náloží Špageta a obě Terky, ale ve slibně rozjetém mači jsme nakonec byli rádi za remízu 3 : 3. 

Turnaj v trojkovém hokejbale byl ukončen slavnostním předáním medailí a já pevně doufám, že se už všichni těší na nadcházející sezónu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *